
Иван Милошевић о актуелним медијским и политичким нападима: Голи Оток грађаниста
26/03/2025
Дописница Првог канала Ана Прокофјева погинула у Белгородској области
31/03/2025Сарадник и уредник у културно – умјетничком програму Радија Црне Горе (РЦГ) Борис Бато Драгојевић преминуо је у 61. години.
Безмало деценију редитељ Драгојевић био је сарадник и уредник у културно – умјетничком програму РЦГ.
Након школовања у родном Титограду, Бато Драгојевић остварио је младалачке жеље и и амбиције завршивши режију на Београдској академији умјетности у класи професора Саве Мрмка.
Био је ангажован у више медија у нашој земљи.
Својевремено је радио и на “трећем каналу” Телевизије Црне Горе.
Креативну и људску испуњеност досегао је у Радију Црне Горе као аутор тематских емисија “Моја професија је…” и, посебно, “Портрет умјетника”.
Његов опус и “снимљени запис” представљају свједочанство о умјетности, култури и стваралаштву у једном времену…
Памтиће се Драгојевић по радио драмама и изузетном доприносу повратку драмског програма на таласе Радија Црне Горе.
И на крају: можда би и наш Борис Бато Драгојевић рекао да је “живот чудесни и непредвидљиви редитељ”.