
СТРЕС ГЛАВНИ ОКИДАЧ: Сваки десети новинар у БиХ има дијагностификован ментални поремећај, скоро пола их доживјело мобинг
04/09/2025Велика ми је част што данас стојим пред вама, на овој изборној Скупштини Асоцијације новинара Србије. Хвала вам на поверењу и на томе што својим присуством показујете да верујете у мисију заједништва коју у свом постојању носи Асоцијација новинара Србије.
Новинарство никада није било само професија – оно је позив, одговорност и служба јавности.
На нама је да тражимо истину, да бранимо право грађана на информацију и да чувамо етику и онда када је најтеже. А знамо сви да у данашњем времену то није нимало лак и једноставан задатак. Асоцијација новинара Србије постоји да би сваки новинар имао подршку и заштиту, али и осећај заједништва.
У времену када су новинари често изложени притисцима, претњама или маргинализацији, желим да будете њихов ослонац и глас.
Циљ Асоцијације новинара Србије у наредном периоду биће да јача професионалне стандарде, да пружимо едукацију младим колегама, да се бори за боље радне услове и сигурност новинара, али и да поврати углед наше професије у друштву.
У овом задатку треба да будемо јединствени, јединство је кључна ријеч читавог пројекта оснивања Асоцијације новинара Србије. Можемо имати различите ставове, али заједнички интерес нам мора бити – слободно, одговорно и часно новинарство у заједници која се назива Асоцијација новинара Србије.
Нека нам ова Скупштина не буде подизање руку, него нека буде подсетник да заједно можемо више, да будемо глас истине и да сачувамо достојанство наше професије. И када буду нападали, јуришали на Асоцијацију новинара Србије, одговор треба да буде:
Када је мајка нападнута и угрожена , задатака сваког сина и кћери је да брани мајку, а задатак руководства и чланова Асоцијације новинара Србије у овом тренутку је да брани мајку, мајку СРБИЈУ.
Живела Србија.